Crossfire Türkiye

Orjinalini görmek için tıklayınız: Crossfire Oyun Yapısı ve Oluşumu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
latest?cb=20140718154909

Cross Fire Online FPS OyunCross Fire, Counter Strike ve War Rock gibi internet üzerinden gerçek rakiplere karşı oynanabilen FPS (First Person Shooter) türü yeni bir oyun. Oyunu indirip kendi sunucuları üzerinden herhangi bir ücret ödemeden oynayabiliyorsunuz. Yalnız War Rock’ta olduğu gibi bu oyunda da farklı silahlar ve ekipmanlara sahip olmak için para ödemeniz gerekiyor. 

Cross Fire, Black List ve Global Risk isimli iki grubun mücadelesi üzerine inşa edilmiş. Black List, paralı askerlerden oluşmuş, yoksul ve zayıf ülkelerin çıkarlarını koruduğunu iddaa eden fakat para karşılığında her türlü terörist faaliyeti gerçekleştiren kurucusu belirsiz yasa dışı bir örgüt. Paralı askerlerin büyük çoğunluğu Ortadoğulu. Muhtemelen örgütün arkasında da ABD’nin terörist ülke ilan ettiği ülkeler vardır! 

Global Risk özel kuvvetlerden ayrılan eski askerlerden oluşturulmuş, arkasında medeni! ülkelerin bulunduğu kocaman askeri bir organizasyon. Global Risk de para karşılığı verilen görevleri yapıyor fakat buradaki askerler açıklanabilir bir sebep olmadıkça her görevi kabul etmiyorlar. Global Risk Birleşmiş Milletler’in (BM) gizli bir birimiyle birlikte çalışıyorlar. Müttefiklerin sorunları BM’ye iletiliyor, BM’nin bu gizli birimi gerekli bütün planları yazıp çizdikten sonra Global Risk’e iletiyor. G.R ise görevi kabul ederse gidip gerekli operasyonları yapıyor. Varlığı gizli tutulan Global Risk’in tek müşterisi BM değil. Kendi ulusal ordusu bulunmayan üçüncü dünya ülkeleri ve teröristlerin kara listesinde bulunan ülkeler de Global Risk’in müşterileri arasında.